Global Volunteer από την AIESEC του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

Εσύ έχεις σχέδια για αυτό το καλοκαίρι;

Αν όχι, τότε η AIESEC του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης μέσω του προγράμματος Global Volunteer σου προσφέρει την ευκαιρία να δραστηριοποιηθείς σε ένα κοινωνικό project στο εξωτερικό για 6 εβδομάδες και να ζήσεις μια έντονη διαπολιτισμική εμπειρία, αναπτύσσοντας ταυτόχρονα σημαντικές δεξιότητες και κάνοντας φίλους από κάθε γωνιά του κόσμου.
Μέσω του προγράμματος Global Volunteer μπορείς να συμβάλεις έμπρακτα στους 17 Παγκόσμιους Στόχους του Ο.Η.Ε. (#GlobalGoals) προσφέροντας εθελοντικά στην κοινωνία της χώρας που επιθυμείς να βρεθείς και κάνοντας τον πλανήτη μας ένα καλύτερο μέρος για τις επόμενες γενιές.

Για να συμμετάσχεις σε οποιοδήποτε από αυτά τα projects, όπως και σε δεκάδες ακόμη άμεσα διαθέσιμα για αυτό το καλοκαίρι, δε χρειάζεται να έχεις κάποια προϋπηρεσία ενώ θα λάβεις εκπαίδευση και πλήρη υποστήριξη από την AIESEC πριν και κατά τη διάρκεια του προγράμματος.

Λοιπόν, τι περιμένεις; Εκμεταλλεύσου αυτό το καλοκαίρι όσο είναι καιρός και ανακάλυψε μια ιδιαίτερα βιωματική περιπλάνηση καθώς το ιδανικό project για εσένα βρίσκεται μόλις μια αίτηση μακριά! Μάθε περισσότερα και συμπλήρωσε σήμερα κιόλας την αίτηση σου εδώ:

Σε ευχαριστούμε για τον χρόνο σου.
Πηγή: Γραφείο Διασύνδεσης

Ημερομηνία: 07-05-2018