Υποτροφίες για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές από την Equal Society

Λήξη: (Επικ.με το Φορέα)

Το πρόγραμμα Σπουδάζω με Υποτροφία της Equal Society προσφέρει υποτροφίες πλήρους φοίτησης σε ορισμένα από τα κορυφαία εκπαιδευτικά ιδρύματα της Ελλάδας. Πραγματοποιήστε την αίτησή σας και διεκδικήοτε το δικαίωμα να σπουδάσετε δωρεάν.

Νέες και νέοι με ικανότητες και ταλέντο που αναζητούν το επόμενο ακαδημαϊκό τους βήμα, κόντρα στις δυσκολίες της εποχής έχουν τώρα τη δυνατότητα να κερδίσουν μια υποτροφία πλήρους φοίτησης και να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα.

Ακολουθεί αναλυτικά ο πίνακας των προσφερόμενων υποτροφιών

Προπτυχιακές Σπουδές
ΙΕΚ ΑΚΜΗ Πέντε (5) υποτροφίες επιλογής του υποψηφίου
BCA Οικονομικό Κολλέγιο Αθηνών Μία (1) υποτροφία επιλογής του υποψηφίου
ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ (Αθήνα) Μία (1) υποτροφία επιλογής του υποψηφίου
ΙΙΕΚ NEW YORK Τρεις (3) υποτροφίες επιλογής του υποψηφίου

Μεταπτυχιακές Σπουδές
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Μία (1) υποτροφία για το full time πρόγραμμα του MBA International Program
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Μία (1) υποτροφία για το MSc in International Shipping, Finance and Management
Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος (Θεσσαλονίκη) Τέσσερις (4) υποτροφίες επιλογής του υποψηφίου.
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Μια (1) υποτροφία για το ΜΔΕ Επιστήμη των Υπολογιστών.
Πανεπιστήμιο Μακεδονίας Μια (1) υποτροφία για το Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής
Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου και Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής Μία (1) υποτροφία MSc in Policies and Applied Methods for the Protection of the Environment
ALBA Graduate Business School ,The American College of Greece Τρεις (3) υποτροφίες στους κάτωθι κλάδους: MSc in International Business and Management MSc in Entrepreneurship MSc in Finance
Athens Tech College Μια (1) υποτροφία για τα πρόγραμμα MSc in Management of Business, Innovation & Technology
BCA  Οικονομικό Κολλέγιο Αθηνών (Αθήνα) Μια (1) υποτροφία μεταπτυχιακά προγράμματα επιλογής του υποψηφίου από τους κάτωθι κλάδους : Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Τμήμα Διοίκησης Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Μονάδων Τμήμα Ναυτιλίας και Μεταφορών
Μητροπολιτικό Κολλέγιο Μία (1) υποτροφία επιλογής του υποψηφίου από τους κάτωθι κλάδους: : MSc International Maritime Business MSc International Shipping and Logistics
Mediterranean College Δύο (2) υποτροφίες επιλογής του υποψηφίου από τους κάτωθι κλάδους: MSc Marketing Management MSc International Hospitality Management MSc Advanced Computer Networks MSc Big Data Analytics MSc Mechanical Engineering and Design MSc Civil Engineering and Construction MSc Special Educational Needs & Disabilities MSc Counselling & Psychology in Educational Settings MSc Applied Psychology: Clinical Psychology & Counselling MSc Applied Psychology: Health Psychology & Counseling MSc Integrative Counselling & Psychotherapy
New York College Μία (1) υποτροφία για το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στη Γνωσιακές Συμπεριφορικές Ψυχοθεραπείες, (MSc CBP), Αθήνα
Πανεπιστήμιο Πειραιώς - Κέντρο Ερευνών Δέκα (15) υποτροφίες στην κατεύθυνση του Project Management

Διαδικασία συμμετοχής : Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλλουν με ηλεκτρονικό τρόπο την προβλεπόμενη αίτηση συμμετοχής (και όπου απαιτείται να συνυποβάλλουν και την αίτηση του εκπαιδευτικού Ιδρύματος) μέσω της ιστοσελίδας του Οργανισμού και στη διεύθυνση www.equalsociety.gr.
Ειδικότερα η υποβολή αιτήσεως βρίσκεται στο τομέα «Εκπαίδευση» και στην ενότητα «Σπουδάζω με υποτροφία» όπου παρέχονται όλες οι σχετικές πληροφορίες
Πηγή: Μακεδονικές Αγγελίες

Ημερομηνία: 17-07-2018