Εργαστήριο Τεχνοοικονομικής Ενεργειακών Συστημάτων του ΠΑ.ΠΕΙ._3 ερευνητές Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας - Αγγελία ΓΔ

Tο Εργαστήριο Τεχνοοικονομικής Ενεργειακών Συστημάτων (TEESlab) του Πανεπιστημίου Πειραιώς (ΠΑΠΕΙ) δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση τριών (3) θέσεων ερευνητών στο Τμήμα Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας για απασχόληση σε ερευνητικά προγράμματα χρηματοδοτούμενα από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή (EC Horizon 2020, κ.λπ.).

Θέση 1:

• Πλήρης απασχόληση σε ερευνητικά προγράμματα (EC Horizon 2020) στην περιοχή της Μοντελοποίησης Ενεργειακής Συμπεριφοράς Κτιρίων για την αξιολόγηση και προτεραιοποίηση μέτρων ενεργειακής αποδοτικότητας στον κτιριακό τομέα.

Θέση 2:

• Πλήρης απασχόληση σε ερευνητικά προγράμματα (Horizon 2020) στην περιοχή της Μοντελοποίησης Δυναμικών Συστημάτων και Ανάπτυξης Εφαρμογών με επίκεντρο τη μηχανική μάθηση.

Θέση 3:

• Πλήρης απασχόληση σε ερευνητικά προγράμματα (Horizon 2020) στην περιοχή της Ανάπτυξης Τεχνοοικονομικών Εργαλείων για την ανάλυση και αξιολόγηση ενεργειακών συστημάτων.

Βασικό κριτήριο για την πλήρωση των θέσεων είναι το ενδιαφέρον των υποψηφίων για την υλοποίηση ερευνητικού έργου στην Επιστημονική Περιοχή των εν λόγω θέσεων.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι καλούνται να στείλουν άμεσα με e-mail (* aflamos@unipi.gr) τα δικαιολογητικά για την εκδήλωση ενδιαφέροντος:

1. Επιστολή στην οποία να δηλώνουν το ενδιαφέρον τους για την θέση και στην οποία να φαίνεται καθαρά η ημερομηνία κατά την οποία μπορούν να αναλάβουν καθήκοντα σε περίπτωση επιλογής,
  2. Σύντομη ανασκόπηση του ερευνητικού τους έργου, καθώς και σύντομη περιγραφή των μελλοντικών επιστημονικών τους σχεδίων (μέχρι 2 σελίδες)
  3. Αναλυτικό Βιογραφικό Σημείωμα (στα Αγγλικά και στα Ελληνικά)
  4. Αποδεικτικά στοιχεία των προσόντων τους – αναλυτική βαθμολογία για όλα τα μαθήματα που έχουν ολοκληρώσει, σειρά αποφοίτησης, διακρίσεις, κ.λπ.
  5. Κατάλογος από τις καλύτερες δημοσιεύσεις τους/επιστημονικές εργασίες/εφαρμογές/υπολογιστικά εργαλεία που έχουν αναπτύξει, κ.λπ.
  6. Στοιχεία επικοινωνίας (e-mail, τηλέφωνο, κ.λπ.).
(*Υπόψιν: Αναπληρωτής Καθηγητής Αλέξανδρος Φλάμος, Τμήμα Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας, Πανεπιστήμιο Πειραιώς, Καραολή και Δημητρίου 80, ΤΚ 185 34, Πειραιάς, e-mail: aflamos@unipi.gr).

Για την αναλυτική πρόσκληση και τα απαιτούμενα προσόντα, βλ. εδώ.

Ημερομηνία: 09-07-2019